Erzhan Kulibaev

Erzhan Kulibaev rozpoczął edukację muzyczną mając sześć lat w Specjalnej Szkole Muzycznej dla Utalentowanych Dzieci im. Kulyash Baiseitova w klasie profesora N.M.Patrusheva w Almaty w Kazachstanie. Od dwunastego roku życia skrzypek studiował w Centralnej Specjalnej Szkole Muzycznej przy Konserwatorium im.Czajkowskiego w Moskwie w klasie professor A.V.Revich.

Od 2004 roku Erzhan Kulibaev studiuje u profesora Zakhara Brona w Wyższej Szkole Muzycznej im. Królowej Sofii w Madrycie i uczestniczy w programie edukacyjnym w Państwowym Konserwatorium im. Glinki w Nowosybirsku (w klasie prof.Brona).

Artysta jest laureatem pierwszych nagród w czterech międzynarodowych konkursach : Demidovski International Violin Competition (2003, pierwsza nagroda i dwie nagrody specjalne), International Violin Competition w Lizbonie (2006, pierwsza nagroda I nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu L.Graça), International Violin Competitionw Nowosybirsku (2007, pierwsza nagroda I nagroda specjalna Paloma O'Shea), Paul Hindemith International Violin Competition w Berlinie (2010, złoty medal I nagroda za najlepszą interpretację utworu Roberta Schumanna.). W 2011 roku artysta był finalistą XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im.Henryka Wieniawskiego w Poznaniu jak również otrzymał od firmy Volkswagen w roczne użytkowanie włoskie skrzypce Giovanni Battista Guadagnini, (Turyn 1779).