Leonora ARMELLINI

Zwyciężczyni "Nagrody Janiny Nawrockiej" za "niezwykłą muzykalność i piękno dźwięku" na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010) - Leonora Armellini - urodziła się w Padwie (Włochy) w 1992 roku. Mając zaledwie dwanaście lat ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium w klasie Laury Palmieri - uczennicy wielkiego pianisty Arturo Benedetti Michelangelego. Pianistka zdobyła pierwszą nagrodę na "Venezia Prize" (2005), pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "C. Togni" w Brescii (Włoch 2009).

W wieku siedemnastu lat ukończyła z wyróżnieniem National Academy of S. Cecilia w Rzymie, pod kierunkiem Sergio Perticaroli, a obecnie uczy się u Williama Granta Naboré, Lilyi Zilberstein i Mariana Mika. Oprócz tego pianistka kończy studia w Konserwatorium w Padwie pod kierunkiem Giovanniego Bonato. Leonora Armellini ma na swoim koncie ponad trzysta publicznych wystąpień w ważnych europejskich salach koncertowych we Włoszech, Polsce, Francji, Anglii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Czechach. Pianistka koncertowała w ramach "Projektu Marthy Argerich" w Lugano, na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskiem w Dusznikach Zdroju i na Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie.

Leonora Armellini chętnie gra muzykę kameralną. Występowała między innymi z Lilyą Zilberstein i Jeffreyem Swannem. Pianistka nagrała trzy płyty CD, a jej koncerty i wywiady były transmitowane przez włoskie i międzynarodowe media.