Boris GILTBURG

Urodzony w 1984 roku w Moskwie, Boris Giltburg przeniósł się do Tel Awiwu jako małe dziecko. Początkowo uczył się u mamy a następnie u Arie Vardiego. W 2013 roku wygrał otrzymując pierwszą nagrodę Międzynarodowy Konkurs im. Królowej Elżbiety w Brukseli.
Giltburg koncertował z wieloma czołowymi orkiestrami wymieniając tylko Philharmonia Orchestra, Filharmonia Izraelska, DSO Berlin, Radiowa Orkiestra we Frankfurcie, London Philharmonic Orchestra, Duńska Orkiestra Radiowa, Filharmonia St.Petersburg i Baltimore Symphony. W 2010 roku zadebiutował na BBC Proms. Regularnie koncertuje w Ameryce Północnej i Chinach. Zagrał recitale w najważniejszych salach koncertowych m.in. Leipzig Gewandhaus, Tokyo Toppan Hall, Bozar Brussels, London Southbank Center, Louvre, Concertgebouw w Amsterdamie.

W bieżącym sezonie artystycznym zadebiutował z Filharmonią Monte-Carlo pod dyrekcją Krivina, wystąpił z Seattle Symphony (Dausgaard), z Filharmonią Brukselską (Denève), Filharmonią Rotterdamską (Sarasate) oraz grał koncerty kameralne z Takáacs Quartet i Pavel Haas Quartet. Giltburg występował z takimi dyrygentami jak Alsop, Bělohlávek, Brabbins, De Waart, Dohnanyi, Fedoseyev, Gimeno, Neeme Jaervi, Karabits, Lintu, Petrenko, Shelley, Sinaisky, Skrowaczewski, Sokhiev i Tortelier.

W sezonie 2016/17 pianista wystąpi po raz pierwszy z Nashville Symphony (pod dyrekcją dyrektora muzycznego orkiestry Giancarlo Guerrero), z orkiestrami Filharmonii w Oslo i Filharmonii w Helsinkach. Wiosną 2017 roku zadebiutuje w Australii z Adelaide Symphony i Tasmanian Symphony. Ponownie wystąpi z Orchestre Natinal de Belgique i zagra koncert galowy poświęcony walce z AIDS z Monachijską Orkiestrą Kameralną. Koncerty recitalowe zaprezentuje w Carnegie Hall, Muzikgebouw w Amsterdamie, Wigmore Hall, Laeiszhalle w Hamburgu i i Beijing Forbidden City Concert Hall w Pekinie.

Artysta nagrywał dla firmy EMI Debut. W 2012 roku wydał CD z Sonatami „Wojennymi" Prokofiewa w serii Orchid Classics. Nagranie zostało umieszczone na krótkiej liście kandydatów do nagrody krytyków Classical Brits. W 2015 roku pianista rozpoczął długoterminową współpracę nagraniową z firmą Naxos Records.

 

 

 

General management: Intermusica. Polska: AAF I.Dargiel.